دیفال

بایگانی
۰۴آذر

میخوام برات یه قصه تعریف کنم ، رفیق ! حوصله کن بخون شاید تاثیر که نه ! ولی دو دقیقه تفریح داشته باشیم.

میگن قدیما تو یوگسلاوی رسم بوده که دانشجوهای خارجی بعد از فراغت از تحصیلیشون با رهبر یوگسلاوی دیدار میکردن و رهبر برای دانشجو ها سخنرانی می کرد.

مثل همیشه یه گروه دانشجو رو میبرن پیش رهبر ، و ایشون هم یه خاطره جالب توجه از دوران انقلاب یوگسلاوی تعریف میکنه.
میگه چند سال بعد از انقلاب یوگوسلاوی یه بنده خدایی(که یادم نیست کی بوده و چیکاره بوده) به دولت میگه که آقا تو این کابینه شما یه جاسوس هست که برای امریکا جاسوسی میکنه ، باید پیداش کنید و جلوشو بگیرید .
دولت هم بعد شنیدن این خبر کل کابینه و متعلقاتشو شخم میزنه و یه چک کلی میکنن ولی چیزی دستگیرشون نمیشه ، میخواستن دست به دامن روسیه بشن ولی خب غرورشون اجازه نمیداده که همچین کاری کنن ولی سر آخر چون دیگه هیچ راهی جلوی خودشون ندیدن دست نیاز به سمت روسیه دراز کردن . روسیه هم بهشون میگه که معاون اول کابینه جاسوس سیاست.
رهبر که از این خبر مطلع میشه درخواست جلسه میکنه و بعد از تموم شدن جلسه به معاون اول میگه بمون.
رهبر اسلحه اش رو روی شقیقه معاون اول میذاره و ازش سوال میکنه که تو جاسوس امریکایی هستی؟ معاون که متوجه میشه قضیه لو رفته ، به جاسوسی اعتراف میکنه .
رهبر ازش سوال میکنه که از چه وقت با امریکا همکاری می کنی؟ اونم جواب مبده از زمان دانشجویی قبل از انقلاب یوگوسلاوری در مدتی که چریک بوده !
رهبر تعجب میکنه و ازش میپرسه چطور تو این مدت لو نرفتی ؟ معاون میگه من کلا با امریکا ارتباط ندارم و از همون زمان جنگ فقط یه دستور دارم که انجام بدم !
رهبر میگه چه دستوری ؟ معاون هم میگه تا همین الان تو سپردن پست ها غیر تخصصی عمل میکردم و پست های مختلف رو به افراد غیر متخصص واگذار میکردم.
رهبر بعد این اعتراف یه نگاهی به کابینه ش کرده و دیده اوه اوه حاجی چه خبره !؟
مثلا طرف دکترای کشاورزی داشته ولی وزیر نیرو بوده و یا برق خونده اما وزیر مسکن شده!
معاون اول گفته بود تحلیل آمریکا این بود که با این روش، کشور بدون کودتا و حمله خارجی از درون متلاشی می شه چون با این روش هم کشور تباه میشه، هم ارزش های ملی و ایدئولوژیک .

حالا با یه حساب سر انگشتی میشه فهمید چنتا معاون اول داریم ؟

۹۶/۰۹/۰۴
علیـ ـرضا

نظرات  (۲)

کل یوم بعد انقلاب و کل عرض یوگسلاوی علی الخصوص ایران:/
پاسخ:
کل الملت الایران المعاون الاول ! :|
مردم ما هم معاون اول هستن به عبارتی! 
پاسخ:
ملت ما کلا یه رگ معاون اولی دارن همشون !
80 میلیون معاون اول دور هم جمع شدیم D:
چطوری معاون ؟